Dobrý Pocit Pána Heila

Anonim

Večer pred finále majstrovstiev sveta boli na štvrtom mieste Erik Heil a Thomas Plößel z Berlína. Odstup na tretie Rakúšanky bol deväť bodov. Kormidelník Erik Heil už ale vycítil šancu, že jeho tím vypláva na pódium. „Nejako mám pocit, že zajtra bude dobrý deň. Ale to je len pocit …“A deň sa ukázal ako dobrý. Posádka tímu Norddeutscher RegattVerein silno otvorila medailové preteky a až do cieľa sa nevzdala rýchlo prevzatého vedenia. Na set na bronzovú priečku to stačilo.

Majstrovstvá sveta 49er, 49erFX, Nacr17

Suverénnym víťazstvom v pretekoch o medaily skončili na stupni víťazov Svetového pohára celkovo na treťom mieste: Erik Heil a Thomas Plößel.

Posledný deň bol obzvlášť šťastný Erik Heil: "Deň pre nás ťažko mohol prebehnúť lepšie. Mali sme však aj trochu šťastia v tesnej situácii s Rakúšanmi na štarte. Zahákli nás, pretože som ich potom nemal protestovali proti nám, ale sami dostali penaltu, pretože porota bola toho názoru, že nemáme dostatok času a priestoru na to, aby sme nedávali prednosť. To mohlo dopadnúť inak … “uviedol po odovzdávaní ceny národný tréner Marc Pickel. v Geelongu: "Erik a Thomas tu odviedli skvelú prácu. Ale Rakúšania tiež predviedli skvelú sériu, ku ktorej im blahoželáme. Sú veľmi osobnou posádkou, s ktorou tiež radi trénujeme spolu."

Po zisku striebra na majstrovstvách sveta 2019 Heil / Plößel opäť dokázali svoju svetovú úroveň bronzovou medailou a patria medzi pódiových kandidátov na ihrisku Enoshimklar. Oficiálna olympijská nominácia stále čaká, ale matematicky Heil / Plößel nemôže byť v národnom olympijskom vyradení porazený s 55 bodmi po prvých dvoch z celkovo troch vyraďovacích regát. Jej priatelia a sparingpartneri Justus Schmidt a Max Boehme z jachtárskeho klubu Kiel sa plavili na deviatom mieste v Phillip Bay pred Geelongom a doposiaľ si za svoj vyraďovací účet pripísali 21 bodov. Pretože v treťom eliminačnom regate v oblasti Palmde Mallorc zostáva už len 25 bodov na vyplávanie, Schmidt / Boehme už nemôže príliv odvrátiť. Erik Heil povedal: „To dnes pre mňa spôsobuje veľmi zmiešané emócie, pretože sme boli osem rokov vynikajúcim tímom.“

Už šiestykrát majstri sveta 49er: Peter Burling a Blair Tuke

Najlepší letci amerického pohára Peter Burling a Blair Tuke si v Austrálii zabezpečili šiesty titul majstra sveta. So Španielmi Diegom Botinom a Iagom Lopezom Marrdiem získali sparringpartneri Erik Heil a Thomas Plößel striebro na majstrovstvách sveta. Nešťastnými štvrtinami boli Benjamin Bildstein a David Hussl. S 20. miestom v jedenástich pretekoch už torpédovali vlastnú sériu, ktorá predtým tak vynikajúco vyplávala. Rakúšania šiestym miestom vo finále o medaily už po penalte na začiatku nedokázali obhájiť nádejné bronzové miesto proti Heil / Plößel, napriek zúrivému prenasledovaniu po penalte museli priznať prehru s bodom za Nemcami v boji o tretie pódiové umiestnenie.

O medailové finále na majstrovstvách sveta bojovali o piate miesto: Vicky Jurczok a AnikLorenz

V súťaži 49erFX využili TamarEchegoyen a PaulBarceló prevrátenie Charlotte Dobsonovej a SaskiTideyovej v napínavom záverečnom boji o korunu majstrovstiev sveta. S tým zlato a striebro putovali do Španielska a Veľkej Británie. Pre všestranného Echegoyena, ktorý bol majstrom sveta 49erFX v roku 2016, patril v zápasových pretekoch k svetovej triede a medzitým napadol preteky Volvo Ocean Race na „Mapfre“, čo znamenal úspešný návrat v olympijskom skife druhý svetový titul. disciplína pre ženy. Vicky Jurczok a AnikLorenz sa druhým miestom v medailových pretekoch katapultovali na piate miesto SP. TinLutz a jej náhradný vorschoterín LottWiemers (Kiel), ktorý skočil za Susann Beucke v dôsledku zlomeniny lýtkovej kosti, skončili na deviatom mieste svetového šampionátu. Výkon treba hodnotiť vysoko, pretože Wiemers dva a pol roka pred svojou „hasičskou službou“neodplávala na 49erFX a na prípravu na úlohu Svetového pohára mala iba pár týždňov tréningu. V olympijskej eliminácii dokázali Jurczok / Lorenz po nevydarených a nezmyselných majstrovstvách sveta 2019 výrazne skrátiť svoj deficit. Lutz / Beucke (Wiemers) sú stále jasne na čele s 28:16 bodmi po dvoch z troch vyraďovacích regát. Na poslednom eliminačnom regate na jar pred Palmde Mallorca je možné za víťazstvo získať maximálne 25 bodov.

TinLutz a LottWiemers bojovali o impozantné deviate miesto na majstrovstvách sveta v náhradnej konfigurácii

Noví španielski majstri sveta TamarEchegoyen a PaulBarceló majú šťastie

V súťaži Nacr17 ťažili Briti John Gimson a AnnBurnet zo svojho triumfu na majstrovstvách sveta nielen zo svojho vynikajúceho výkonu a víťazstva v medailových pretekoch, ale aj zo strhujúceho austrálskeho duelu medzi Nathanom a Haylee Outteridge a Jasonom Waterhouse a LisDarmanin. Dve posádky z tímu Down Under vybojovali ďalší vzrušujúci duel na svojom domácom území len o jeden lístok na Nacru 17 pre svoju krajinu. Bývalý olympijský víťaz 49 rokov a hráč amerického pohára Nathan Outteridge a jeho sestra získali striebornú medailu proti krajanom Waterhouse / Darmaninovi, ktorí získali bronz. Paul Kohlhoff a AlicStuhlemmer, naopak, bolestne vynechali medailové preteky kvôli prevrhnutiu krátko pred cieľom v posledných pretekoch pred finále o medaily, ktoré remizovali s desiatymi Fínmi Sinem Kurtbay / Akseli Keskinen. Kormidelník Kohlhoff uviedol: "Bol to veľmi sklamaný koniec. Začneme však znova o dva týždne. A opäť ideme na plný plyn, aby sme dosiahli svoje ciele pred Palmom."

Nie sú spokojní s jedenástym miestom na majstrovstvách sveta, ale splnili kritériá DOSB pre olympijskú nomináciu: zmiešaná posádka Nacra 17 Paul Kohlhoff a AlicStuhlemmer

Noví majstri sveta Nacra 17: John Gimon a AnnBurnet z Anglicka

Striebro zo svetového šampionátu pre Nathana a Haylee Outterdige spôsobí austrálske nominácie na olympijské bohatstvo?