Veľkolepé: Buhl V Nedeľu Siahne Po Zlate Zo Svetového Pohára

Anonim

Erik Heil získal v sobotu s Thomasom Plößelom bronz na majstrovstvách sveta 49er a kvalifikoval sa na olympijský štart druhýkrát v rade. Krátko pred jeho odovzdaním cien však jeho myšlienky prešli na druhú stranu austrálskeho zálivu Phillip Bay. Pretože tam jeho kamarát Philipp Buhl po nedeľňajšom vynikajúcom výkone bojuje o zlato z majstrovstiev sveta. „Dúfam v neho toľko, budem sa modliť," povedal s úsmevom Heil, „Buhli by si to zaslúžil. Šiel by som do toho, keby bol majstrom sveta." Nemecký laserový námorník nikdy predtým nebol majstrom sveta. Je to už 20 rokov, čo Roland Gäbler a René Schwall naposledy vyhrali titul majstra sveta v olympijskej plachtárskej disciplíne v tornáde. Takže v hre je veľa pre Philippa Buhla, ktorý doteraz plavil sériu svojho života v zátoke so svojim menom. Bude v nedeľu jeho?

Trofeo PrincesSofíIberostar 2019

Vo svojom prvku: laserový kormidelník Philipp Buhl

V predkole Allgäu šokovala konkurenciu 4., 1., 1., 1., 1. a 2. úrovňou. V hlavnom kole pokračovala v dôslednosti na najvyššej úrovni Buhl so sobotnými 2., 3. a 5. poradím. Kormidelník zo severonemeckého RegattVerein bol dokonca schopný mierne rozšíriť celkové vedenie, ktoré prevzal v prvý deň. Scenár pred nedeľňajším finále, pre ktoré sú opäť kvôli stratenému dňu na programe tri náročné hodinové preteky, ako v sobotu, je mimoriadne vzrušujúci: Buhl vedie s náskokom iba 15 bodov pred rovnako silným Francúzom Jeanom Baptiste Bernazom (19 bodov). S predčasným štartom však už má vysoký výsledok zrušenia, zatiaľ čo Buhl piate miesto zatiaľ zmazal. Nasleduje vicemajster sveta Matt Wearn (Austrália) s 30 bodmi, Brit Elliot Hanson (40 bodov), strieborný olympijský medailista Tonci Stipanovic (44 bodov) z Chorvátska, tréningový partner Buhlu Jesper Stalheim (47 bodov) zo Švédska a jeho novozélandský priateľ pri plavbe, olympijský bronzový medailista Sam Meech (47 bodov). Druhá struna siaha po ďalšom závode, ktorý sa plavil.

Laserové majstrovstvá sveta 2020

Jean Baptiste Bernaz je v posledný deň Buhlovým najsilnejším súperom

S tromi naplánovanými pretekmi štvrtina regaty stále stojí. Každý vie: tri výsledky pretekov môžu veľa zmeniť. Dobrá správa pre Buhl: Predpovedá sa silný vietor. Hoci jeho stehná po troch hodinách maximálneho výkonu a zjazdovkách v sobotu večer v Sandringhame neďaleko Melbourne horeli ako všetci špičkoví laseroví námorníci, podmienky sú Buhl - dokonca dva dni po sebe. Tridsaťročný mladík, ktorý na svetových šampionátoch získal jednu striebornú a dve bronzové medaily, sa až do vyrovnania síl snaží rozptýliť. "Dnes to bol náročný deň. Len zriedka som bol taký unavený. To však platí pre všetkých vo flotile. Rád by som sa v nedeľu znovu zúčastnil pretekov za pretekmi a ignoroval všetko ostatné, čo je v mojej histórii jachtingu jedinečné." Buhl pred rozhodnutím vie: „Do konca sú ešte tri preteky a v hre je stále niekoľko ľudí.“Buhlov večerný program: horúci kúpeľ, možno film a rozhovor pri čaji so Samom Meechom. Potom môže prísť deň rozhodnutia.