Copa Del Rey: Slabý Vietor Finále

Anonim

Spočiatku to vyzeralo, že nebude vládnuť žiadny vietor: štart sa odložil. Potom však z juhozápadu nad zálivom Palma dýchal mierny vánok a začal sa posledný závod. Len aby to bolo znovu zrušené a konečne o hodinu neskôr. O víťazoch Copdel Rey bolo rozhodnuté.

Vo veľkej triede IMS 500 vyhral CaixGaliciden vytúženého Copdla Rey. Tretíkrát za sebou. Španielska loď „Caixa“od Vincenta Tirada je v súčasnosti 58 metrov dlhou závodnou jachtou z lodenice Grand Soleil. Rovnako ako mnoho španielskych „sériových lodí“sa nachádza v oficiálnom zozname so skratkou „R“. Skratka neznamená nič iné ako „Rasa“. Pretekári lodenice sú de facto jednorazoví hráči. V každej z dvoch veľkých tried striebro získali stavby Grand Soleil „Race“.

V strednej triede IMS 600, tej s nemeckou účasťou, zvíťazila švajčiarska „Near Miss“od Francka Noela. Riadil ho zlatý olympijský medailista Thierry Pepponet (Francúzsko). Markus Wieser z Olchingu je už na jedenástom mieste. Tento rok vyplával z turnaja Bavari42 Match, najmladšieho potomka línie cruiser / racer z lodenice Giebelstadt. Minulý rok odjazdil zápas Bavari38, ktorý museli regaty opustiť. V zadnom poli sa plavili ďalšie dve Bavaria

V malej triede IMS 670 sa na prvom mieste umiestnil nový Dufour 34s. Zvíťazila ďalšia španielska loď Quum Communication.